Mida tellitakse-küsitakse rohkem, mida vähem?
Valdav osa müüdavaid kööke on heledas gammas või pastelltoonides. Viimastel aastatel panustatakse rohkem tähelepanu kvaliteetfurnituurile, tööpinnana on au sees kivi ja liimpuit. Moes on eri värvitoonides ja praktilised sileda pinnaga keraamilised valamud, mida saab paigutada ka kivipinna alla. Maailmamessidel nähtu põhjal võib julgesti öelda, et meie köögimööbel on igati konkurentsis. Huvitav on fakt, et tavaostjast eestlane on võrreldes näiteks soomlase või rootslasega rohkem disainile orienteeritud. Üldiselt ühtib keskmise eestimaalase maitse suuresti Skandinaavias levinud stiilidega. Moes on ajatud ja rahuliku planeeringuga, valdavalt heledas värvigammas köögilahendused.
Erinevus odava mööbli ja kvaliteetse mööbli vahel?
Tehnilise kvaliteedi mõttes on Arensi kõige soodsamatest materjalidest koosnev mööblikomplekt võrdväärne meie tehases toodetud kõige kallimate materjalidega varustatud komplektiga. Saladus on tehnoloogias: kõik Arensis toodetud uksed ja korpused on kanditud laseriga, mis pikendab oluliselt mööbli vastupidavust ja kasutusaega. Väga soodsa mööbli puhul, näiteks nagu mõnedes kataloogides väljapakutud mõnesajaeurosed komplektid, on raske vastupidavusest rääkida. Ka furnituuri (hinged, mehhanismid jne) ja materjalide poolest (papilaadsed uksed ja korpused) erineb odavahinnaline mööbel kvaliteetmööblist märkimisväärselt.
Uuendused tootmistehnoloogias ja uudsed materjalid?
Eks ikka lasertehnoloogia ja tootmise robotiseerimine. Arensi sortimenti lisandub pidevalt põnevaid tooteid. Tootjate Cleaf ja Kaindl siledad printdekooruksed näevad välja äärmiselt tõetruud, olles samas suurepärase hooldatavusega. Need väga taskukohase hinnaklassiga uksed on klientide lemmikud. Suure populaarsuse on saavutanud ka ülimatid Feniks- ehk nanouksed, mis põhinevad tõelisel kõrgtehnoloogial – siidmatt ja näpujälgi tõrjuv viimistluskiht on saavutatud kosmosetehnoloogias kasutatava nanotehnoloogia abil. Nanouksi saab väiksemate mehaaniliste vigastuste puhul kodus ise parandada ehk termotöödelda – õrnemad kriimud ja täkked on võimalik vastavalt juhendile triikrauaga n-ö välja triikida.
Kohtumisel disaineriga?
Esimest korda kliendiga kohtudes ootame esialgsete mõõtudega plaani ning infot ventilatsiooni, veetorude ja pistikute asukohtade kohta. Kaardistada võiks ka eenduvad aknalauad, radiaatorid, orvad, karbikud ja teised ruumi eripärad. Mõõtude pärast muretsema ei pea, enne lepingu vormistamist mõõdab meie paigaldusmeister kõik köögid üle. Mida rohkem infot kujundatava köögi kohta on, seda parem. Kaasa võiks võtta ka näidismaterjale: näiteks põrandamaterjali tükk, seinavärvi kood, miks mitte ka fotomaterjali oma unistuste köögist.
Millega peaks klient arvestama köögitehnika valikul?
Soovitav oleks teatud valikud eelnevalt läbi mõelda. Näiteks kas nõudepesumasin peaks olema 45 või 60 cm lai; kas ventilaator/külmik võiksid olla eraldiseisvad või kappi integreeritud; kas perel on vajadus mikrolaineahju järele või mitte. Juba täpsemate valikute puhul tuleb kõne alla pliidiplaat, mida saab valida induktsioonmudelite või tavaliste keraamiliste mudelite vahel. Väiksemate köökide omanike rõõmuks on turule tulnud integreeritud pliidiplaadid laiusega 45 cm, samuti on saadaval samas mõõdus integreeritud ahjud. Kindlasti tuleks tähelepanu pöörata ka ahjude hingeelule. Pürolüüs ehk isepuhastatavus ja väike auru lisafunktsioon on kindlasti vajalikud ja perenaisesõbralikud. Suuremate köökide puhul soovitakse tihti kasutada suuremõõdulisi eraldiseisvaid side by side tüüpi külmikuid, mis on küll suurepärase mahutavusega, kuid ei pruugi disaini seisukohast olla kõige nägusam lahendus. Siinkohal tasuks kaaluda võimalust kasutada täiskõrget integreeritud jahekappi ja eraldi tööpinna all asuvat sügavkülmikut. Ka viimasel ajal populaarsust kogunud integreeritud veinikülmikuid on saadaval erinevates mõõtudes, väiksemad neist laiusega 15 ja 30 cm. Ühtmoodi soositud on nii must, valge kui ka roostevaba viimistlusega tehnika. Eksklusiivsemate köökide puhul on pakkuda ka messing- ja vaskviimistlusega mudeleid.