Firmast

Vaata videot

Firmast

Arens AS on 30-aastase tegutsemisajalooga Eesti köögimööbli tootja, mille 14 000-ruutmeetrises tehases on valminud üle 160 000 köögi. Arensi tootmismaht on keskmiselt 600 köögimööbli komplekti kuus. Köögimööbli müük hõlmab lisaks Eestile välisturgu, 40% toodangust läheb ekspordiks Soome, Rootsi, Norrasse, Islandile ja Lätti. Arens toodab eritellimusel köögimööblit nii eraklientidele kui ka suurprojektidele.

Arensi tootmisprotsessi iseloomustab tehnika viimase sõna järgi varustatud ja suuresti robottehnoloogial põhinev masinapark, mis tagab kõrge tehnilise- ja koostekvaliteedi. Hoolimata automatiseeritud tootmisprotsessist tagab Arens köögimööbli valmistajana klientidele paindlikud valikud ja personaalse lähenemise. Kogu Arensi köögimööbel valmib eritellimusel.

Arens kasutab mööblidetailide servade kantimisel lasertehnoloogiat. Lasertehnoloogia on võrreldes tavalise, vananenud liimiga kantimise tehnoloogiast oluliselt kallim ja keerukam, nõuab täpset ja nõuetekohast hooldamist, seadistamist ning spetsiaalset servakanti. Laser aktiveerib servakandi fusioonkihi, kiht sulab ja servakant surutakse plaadi külge, tekib praktiliselt nähtamatu ühenduskoht. Erinevatest serva kantimise tehnoloogiatest on lasertehnoloogia kõige vähem energiat tarbiv, tootmisprotsessis ei teki liimijääke ja detailid ei vaja liimist puhastamist. Kuna liimi ei kasutata, ei eraldu liimi sulatamisel tekkivaid kahjulikke aure, ei mööblit tootes ega satu kliendile koju liimist eralduvaid ebameeldivaid lõhnu ja kahjulikke ühendeid.

Kuna puudub nähtav liimi joon, on mööblidetailide pind palju ühtlasem ja puhtam. Vananenud liimkant tehnoloogia puhul, nagu EVA ja PUR liim on jooned nähtavad. Aja jooksul koguvad liimühendused mustust või kolletuvad UV-kiirguse ning puhastusvahendite tõttu. Liimijoonte füüsiliselt kahanemise ja paisumise tõttu tekib ka bakteritele soodne kasvukoht. Laserkanditud tooted on visuaalselt kenamad ja nende ühtlasemat pinda on kergem puhastada. Mööbli detaili serva sulatatud servakandi ühendus detailiga on tugevam, nii mööbli karkass kui uksed taluvad rohkem aktiivset kasutamist on niiskuskindlamad ja vastupidavamad temperatuuri kõikumistele.

Arens kandib juba 2015 aastast kõik mööbli karkassid ja mööbli fassaadid laserservakandiga.